IMG 5864

8 lipca odbędzie się 2 edycja Graveliady. Niestety w zeszłorocznej imprezie nie udało się Nam wystartować i w tym roku chcemy ten błąd naprawić, bo obie trasy zapowiadają się świetnie

Graveliada Team & Team29er

.Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z początkiem lipca startuje już druga edycja Graveliady. Jeżeli szukasz powiewu świeżości wśród gravelowych imprez oraz wstrzymujących dech w piersiach krajobrazów to jest to impreza właśnie dla Ciebie! Już 8 lipca na trasę 450 km wystartują miłośnicy długich dystansów, za to 9 lipca wyruszą uczestnicy trasy krótszej liczącej 160 km. Start i meta zlokalizowane będą w Lidzbarku (Welskim) przy amfiteatrze oraz małym jeziorze.

TSJW0973

Trasa Graveliady to przede wszystkim lasy, jeziora, przepiękne widoki oraz liczne parki krajobrazowe. Na krótszej pętli podziwiać można Górznieńsko - Lidzbarski oraz Welski park krajobrazowy, a dzięki licznym walorom przyrodniczym trasa jest bardzo ciekawa. Początkowo biegnie przez spokojne bory lasów Lidzbarskich, następnie zbliża się do Górzna, gdzie występują: znaczne pofałdowanie terenu, punkty widokowe i ciekawe podjazdy. Będziemy także mijać urokliwe miejsce - Wapionka - odrestaurowany młyn wodny wraz z karczmą i restauracją, a zaraz za nimi rozpocznie będzie do zdobycia Góra Wielkanocna.

IMG 1945 Duzy 768x1024

Dłuższa pętla posiada większą zmienność krajobrazów oraz przechodzi przez dawne krainy historyczne. Częściowo pokrywając się z trasą krótszą, wkracza na pojezierze brodnickie, by dotrzeć w okolice Iławy i tamtejszego parku krajobrazowego. Mija kanał Elbląski wkraczając na ziemie Warmi zachodniej prowadząc pięknym szklakiem rowerowym kanału elbląskiego mijając między innymi Stare Jabłonki. Cała trasa poprowadzona jest przez pięć urokliwych parków krajobrazowych. Ostatnim z nich jest park krajobrazowy wzgórz dylewskich, gdzie do zdobycia jest Góra Dylewska. W miejscowości Glaznoty będzie można zobaczyć pięknie odrestaurowany wiadukt na nieczynnej linii kolejowej, a później w miejscowości Dąbrówno pojedziemy nasypem po nieczynnej już kolei.

IMG 0016

Graveliadę obejmuje formuła samowystarczalności, mimo to uczestnikom zostaną zapewnione dwa pit stopy oraz dodatkowo na dystansie dłuższym w miejscowości Zalewo serwis rowerowy realizowany przez serwis rowerowy Dwa Koła Iława. Na mecie będzie czekał ciepły posiłek regeneracyjny.

IMG 2035 Duzy 768x1024

Najszybsi zawodnicy otrzymają ciekawe nagrody, a każdy niezależnie od wyniku otrzyma pamiątkowy medal finiszera.

Zapisy na imprezę zamykamy 25 czerwca 2023,
Serdecznie zapraszam
Graveliada Team